تحریم هواوی چرا و چه‌طور اتفاق افتاد

Team info
Descriptionتحریم هواوی چرا و چه‌طور وقوع افتاد
تحریم هواوی البته فقط مشتریان هواوی در خارج از چین را به حیث نرم‌افزاری پایین تاثیر قرار خواهد اعطا کرد ; زیرا دولت چین تقریبا هر چیزی را که به گوگل رابطه دارااست , غربال کرده است .

به همین منظور هواوی در گوشی‌هایی که بازار چین عرضه مینماید یک نسخه از اندروید را به کار می‌گیرد که از خدمات هواوی , به‌روزرسانی‌های امنیتی و چه بسا مغازه اپلیکیشن‌های خویش هواوی استعمال می‌کنند .

دستور تحریم هواوی همینطور هرگونه همکاری دیگر شرکت‌های آمریکایی مثل اینتل , ان‌ویدیا ( Nvidia ) و کوالکام ( Qualcomm ) را با هواوی منع خواهد کرد .

هواوی من جمله نادر شرکت‌هایی است که سی‌پی‌یو یا این که به‌طور دقیق SOCهای منحصر خویش را برای به کار گیری در گوشی‌ها و تبلت‌های خویش می‌سازد و به عنوان مثال نیازی به شرکت کوالکام ندارد ; البته در دیگر قطعاتی که ممکن است خودش نتواند بسازد دیگر نمی‌تواند سراغ تولیدکنندگان آمریکایی برود .

Huawei Matebook pro
از آن‌سو هواوی به تازگی آغاز به ساخت لپ‌تاپ‌های ویندوزی نیز نموده است . سی‌پی‌یو‌های روی لپ‌تاپ‌ها تقریباً همه‌شان یا وابسته به اینتل هستند یا این که AMD . همه‌شان نیز از کارت‌های گرافیکی یار سی‌پی‌یو ( Intel integrated graphics ) , ان‌ویدیا و AMD به کارگیری میکنند .

با تحریم هواوی دیگر هیچ‌کدام از این تولیدکنندگان دردسترس هواوی نخواهند بود . از آن‌سو هواوی در لپ‌تاپ‌های خویش دیگر نمی‌تواند از سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت به کارگیری کند .

همه‌ این‌ها به‌این مضمون‌ که بازار لپ‌تاپ‌های هواوی ممکن است به‌طور بدون نقص از در بین خواهد رفت و کارایی هواوی برای ساخت ورژن لینوکس اختصاصی خود نیز بی‌اثر خواهد شد .

پاسخ هواوی به تحریم‌ها چه بود؟
در پاسخ به تحریم‌های ایالات متحده , هواوی هم اعلام کرده است به‌اندازه استفاده سه ماه خویش قطعه در انبارهایش دارد . زیرا از گذشته پیش‌بینی می کرد که چنین اتفاقی چهره دهد .

این سه ماه به هواوی فرصت خواهد اعطا کرد که بتواند تامین‌کنندگان دیگری برای قطعات موردنیاز خود بیابد . اما مشخصا نمی‌تواند تامین‌کننده دیگری برای قطعات لپ‌تاپ‌ها بیابد و در نتیجه این بخش هواوی به طور کامل از در بین خواهد رفت .

از آن‌سو علی‌رغم تجربه هواوی در چین برای گسترش فروشگاه‌ اپلیکیشن , سرویس ها امنیتی و دیگر سرویس ها واجب در اندروید , بعید است که هواوی بتواند یوزرها بیرون از چین را به استفاده از این سرویس‌ها راضی نماید ; چون همان‌طور که گفتیم چنین چیزی یک اکوسیستم از کاربر و توسعه‌دهنده تولید می‌کند که هر چه تعدادی یکی عمده باشد , تعداد دیگری هم افزایش می‌یابد .

Huawei Honor 10
شاید ساخت یک فروشگاه اپلیکیشنی که عملا اپلیکیشن‌هایی گوگل پلی را اسکن کند و مثلا اپلیکیشن بفروشد , بتواند کاری را از پیش برنده شود ; ولی همین هم یک اختلال دارااست .
image

اپلیکیشن‌ها مبتنی بر استانداردها و معیارهای گوگل که در هر به‌روزرسانی خدمات مغازه پلی روی گوشی نصب میگردند , کار می کند . در صورتیکه همین به‌روزرسانی‌ها را هواوی بخواهد انجام دهد , معین نمی باشد چقدر از آنها با به‌روزرسانی‌های خویش گوگل سازگار باشند .

وقتی خدمات گوگل در دسترس نباشد
برخی از اپلیکیشن‌ها از خدمات گوگل برای کار کردن استعمال می نمایند . خدماتی نظیر سیستم‌های پرداخت گوگل , مکان‌یابی و بازی‌های گوگل پلی . حال در‌حالتی که اپلیکیشن اندرویدی که روی گوشی‌های فارغ از خدمات گوگل هواوی نصب‌شده است , برای اجرا دنبال این سرویس ها بگردد و آنها را پیدا نکند , مشخصا دیگر کار نخواهد کرد
Created13 Oct 2019
Web sitehttp://nettrick.blog.ir/
Total credit0
Recent average credit0
DNA@Home credit0 total, 0.00 average (0 tasks)
SubsetSum@Home credit0 total, 0.00 average (0 tasks)
Wildlife@Home credit0 total, 0.00 average (0 tasks)
Cross-project statsSETIBZH
BOINCstats.com
Free-DC
CountryCambodia
TypeLocal/regional
Members
Founder Curry82Harrison
New members in last day0
Total members1 (view)
Active members0 (view)
Members with credit0 (view)